2018 Profesör Muayene Ücreti , Özel Muayene Ücreti 2018 Ne Kadardır?

Özel bir profesöre giderek muayene olmak ve hastalığınızın en doğru kişi tarafından tedavi edilmesini herkes ister. Ancak profesör özel muayene ücreti tahmin edildiği gibi hesaplı değildir. Bu ücret hastaneye, profesörün durumuna ve çeşitli farklı detaylara göre farklılık göstermektedir. Gideceğiniz kişi ne kadar tanınmış olursa alacağı ücrette o kadar artmaktadır. Bunun için en güzel örnek ünlü diyetisyen Canan Karatay tarafından alınan ücrettir.

2019 Profesör ve Doçent Muayene Ücreti Ne Kadar?

Hasta olduğumuzda ve hastalığımız konusunda net bir bilgi verilmediğinde her zaman tavsiye edilen ileri gitmemiz şeklinde olacaktır. İleri gitmek derken o dalda uzman olarak görülen profesörlere gitmemiz tavsiye edilir. Tabi u şekilde tedavi olmanın ücreti de diğer muayene yöntemlerine göre biraz daha fazladır. Profesör muayene ücreti 2018 yılında ne kadardır. Ayrıca özel muayene ücretleri 2018 yılında ne kadar oldu bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Profesör ve Özel Muayene Ücretleri Ne kadar?

2018 devlet hastanesi ücreti ne kadar sorusuna cevap basittir. Devlet tarafından o yıl belirlenen ücretin yatırılması yeterlidir. Bu ücret tahmin edilenden azdır. Örneği göz muayenesi için devlet hastanesine giderseniz bir sağlık priminiz varsa ücret ödemeden tedavi olabilirsiniz. Ancak profesör tarafından göz muayene ücreti ne kadar merak ediyorsanız bu yukarıda belirttiğimiz detaylara göre farklılık göstermektedir.

E-devlet çatısı altında getirilen yeni bir özellik sayesinde profesöre gitmeden ya da özel muayene olmadan önce vereceğizi ücretlerin ne kadar olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede rahatça muayene olmaya gidebilirsiniz. Özel bir hastane içinde muayene olacaksanız bunun katılım payı 2018 yılında 15 TL olarak belirlenmiştir. Her hastane için net bir ücret bulunmamaktadır. Adı üzerinde özel bir tedavi sunulduğu için bunun ücreti de farklı olacaktır. Özel hastana muayene ücretleri tedavi olacağınız uzmanın derecesine göre farklılık göstermektedir. Gideceğiniz hastaneye göre ödeyeceğiniz tutarı öğrenme işlemini sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Bunun için tıklayınız. https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/ilaveUcretHesaplama.faces

Devlet Hastanelerinde ve Özel Hastaneler Arasında ki Ücret Farkı

Bu fark günümüzde sürekli olarak gündemi meşgul etmektedir. Zengin insanlar daha iyi doktorlara tedavi olma hakkına sahipken durumu iyi olmayanların bu hakkı olmadığı düşünülmektedir. Herkes profesöre muayene olmak ister. Bunun düzenlemek için aradaki fark belirli bir orana kadar devlet tarafından karşılanmaktadır. Sigortanız yoksa devlet hastanesinde 30 TL ile muayene olabilirsiniz. Sigortalı hastalar için 6 TL alınmaktadır. Hastane muayene ücretleri arasında belirli farklar bulunmaktadır. Önce gitmeniz gereken doktoru bulun ardından profesör muayene ücreti ve özel hastane muayene ücretleri size vermiş olduğumuz linke tıklayarak araştırın. Hiçbir hastane aciline gelen hastalardan muayene ücreti almamaktadır. Acil muayene ücreti ne kadar sorunuzun cevabı budur. Ancak gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hastane hastayı kabul etmeme veya başka bir noktaya sevk etme hakkına sahiptir. Bu da genellikle özel hastaneler tarafından yapılan bir işlemdir.

Paylaş

Son yazılar

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

5 ay önce

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

10 ay önce

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

12 ay önce

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

12 ay önce

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

1 sene önce

Bağkurum Aktif Mi? Sağlıktan Yararlanmak İçin

4b Bağkur kapsamında sigortalı olanların bağkurlarının aktif mi yani açık mı kapalı mı olduklarını öğrenmeleri…

1 sene önce