2018 SGK Misafirhaneleri, Adresleri ve Ücretleri Ne Kadardır?

SGK ülkemizin bildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’dur. Burada çalışan insanlar devlete bağlı oldukları içi memur olarak kabul edilmektedirler. Onlarda diğer memurlar gibi kamuya ait misafirhanelerde konaklama şansı bulunmaktadır. Ülkemizde SGK misafirhaneleri adı altında bir çalışma vardır ancak bunlar büyük şehirlerde ve sınırlı sayıda bulunmaktadır. Buraları otel olarak kabul etmek doğrudur. Belirli hizmetler ziyaretçilere sunulmaktadır. Dinlenme ve eğitim amaçlı olarak genel de kullanılan bu tesislerin hepsinin farklı özellikleri vardır. Özelliklere göre fiyatlarında küçük değişikler olmaktadır. Ancak kamu sosyal tesisleri fiyatlar bakımından normal piyasanın çok altında hizmet sunmaları nedeniyle çok dikkat çekmektedir.

Kamu SGK Misafirhaneleri ve Kreş Ücretleri 2019 Açıklandı!

 

SGK Misafirhaneleri Fiyatları

SGK misafirhaneleri fiyatları her yıl düzenli olarak yenilenmekte ve alınan karar resmi gazetede yayınlanarak duyurulmaktadır. 2018 yılı kamu sosyal tesisleri için çalışma yapılarak bir yıl önceden açıklandı ve o yıl içinde tesisler için alınacak ücretler belirlendi. Bu tesislerin arasında SGK misafirhaneler, kamu bankalarına ait misafirhaneler, döner sermaye ile çalışanlar, KİTler ve kreş gibi yerlerde bir arada aktarılmaktadır. Kısaca kamu personeli tarafından kullanılabilecek tüm hizmet noktaları için açıklamalar bulunmaktadır. 2018 yılında bu tür misafirhanelerde konaklayacak kişilerden 14-21 TL arasında yemek bedeli alınacağı açıklandı. Konaklama bedeli ise 6 TL ile 10,5 TL arasında değişecektir. En kötü bir otelde dahi gece konaklama bedeli 100 TL olduğu günümüzde bu bedelin ne kadar uygun olduğu hatırlatmamıza gerek yok.

Tabi bu konaklama noktaların bazı eklemeler ile fiyatların yükseleceğini de ekleyelim. Buzdolabı ve televizyon gibi elektronik eşyaların olması 3 TL, klima bulunması ise 5 TL ekleme yaptırmaktadır. Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin konaklama bedelleri Resmi Gazete’de yayınlanmadan yürürlüğe girmediğini ve girdikten sonra ise bir sonraki yıla kadar aynı şekilde devam edileceğini ekleyelim.

SGK Misafirhaneleri Adresleri

SGK misafirhaneleri ülkemizin farklı noktalarında bulunmaktadır. Özellikle bu adreslerin büyük şehirlerde olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul için Üsküdar, Ankara Balgat ve İzmir içinse Alsancak’da tesis bulunmaktadır. Bunlar gibi farklı büyük şehirler de veya bunlarda önemli noktalarda misafirhaneler bulunmaktadır. Kurum üzerinden buralar ilgili daha net bilgi alabilirsiniz. Unutmadan eklememiz gereken bir başka detayda eskiden SGK misafirhanesi olarak kullanılan bazı tesislerin özelleştirme kapsamında özel sektöre geçirildiğini ekleyelim.

SGK Misafirhanelerin de Olabilecek Özellikler

Ülkemizde kullanılabilecek çok sayıda misafirhane vardır. Bunların hepsinde farklı özellikler yer almaktadır. Sıcak su, havalandırma, bağımsız telefon, salonda müzik yayını, mutfak ve lokanta, dinlenme ve soyunda odaları, çay bahçeleri asansör ve gece eğlence hayatına gidilecek yerler bulunabiliyor. Bazılarında hamam, sauna ve yüzme havuzu gibi hizmetlerde bulunuyor. Her özellikle birlikte fiyatlara da eklemeler yapılmaktadır. SGK misafirhaneleri fiyatları bu nedenle gecelik olarak artış görülmektedir.

2019 Sgk Misafirhaneleri, Adres Bilgileri ve Konaklama Ücretleri

Paylaş

Son yazılar

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

1 sene önce

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

2 sene önce

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

2 sene önce

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

2 sene önce

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

2 sene önce

Bağkurum Aktif Mi? Sağlıktan Yararlanmak İçin

4b Bağkur kapsamında sigortalı olanların bağkurlarının aktif mi yani açık mı kapalı mı olduklarını öğrenmeleri…

2 sene önce