Kategoriler: Güncel Haberler

2019 Sgk Misafirhaneleri, Adres Bilgileri ve Konaklama Ücretleri

SGK Misafirhaneleri Hakkında

SGK misafirhaneleri ülkemizin birçok noktasında farklı şekillerde ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Ülkemizde birçok devlet kurumunun büyük şehirler başta olmak üzere personellerine hizmet verdikleri otelleri bulunmaktadır. Bunlara misafirhane denilmesinin temel nedeni uygun fiyatları ve kaliteli hizmetleri ile yardımcı olunmasıdır. Tabi bu hizmetler belirli standartlar dışına çıkamamakta ve belirli kurallar uygulanarak sunulmaktadır. Hiçbir kurum üyesi ya da memur burada sunulan uygun konaklama hizmetini kendi adına kullanmaması için özel olarak hazırlanan yönetmeliklere göre işletilmektedir. 2019 SGK misafirhaneleri ücretlerine büyük oranda enflasyon oranından az olmayacak şekilde zam eklenecektir. Bu zamların belirli olması da gelecek yılın fiyatlarını rahatlıkla  öğrenebileceğiz.

Kamu SGK Misafirhaneleri ve Kreş Ücretleri 2019 Açıklandı!

 

SGK Misafirhaneleri Fiyat Aralıkları

2019 SGK misafirhaneleri için net bir fiyat söylemek mümkün olmamaktadır. Çünkü bu misafirhanelerin ülkeniz farklı noktalarına yayılması nedeniyle sundukları hizmetlerde farklılıklar sergilemektedir. Kimileri sadece konaklama hizmeti verirken kimileri eğlence ve restoran hizmetlerini de vermektedir. Tabi bu da otomatik olarak fiyat farklılıklarına neden olacaktır. 2018 yılında ki fiyatlar Maliye Bakanlığı tarafından her yılın başında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ üzerine belirlenmektedir. Bu tebliğ yapıldıktan sonra daire başkanı ve kurum başkanının onayı ile fiyatlar belirlemektedir.

2018 SGK Misafirhane ücretleri özelliklerine göre farklı konaklama ve yemek ücretleri sunulmaktadır. Gecelik ikamet ücretleri yemeksiz olarak 9,5 TL ile 10,5 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yemek ücretleri de 6 TL, 7 TL ve 8 TL olarak ayrılmaktadır. Bir kişinin en yüksek konaklama bedeli ise 21 TL olarak belirlenmiştir. Fiyatın artışında hizmetin içerisinde eklenen farklı detaylarda etkili olmaktadır. Buzdolabına sahip olan oda için 3,5 TL, Televizyon olan odalarda 3,5 TL ve klima olan odalarda konaklama ücretine ek olarak 5 TL daha alınmaktadır.

2019 SGK Misafirhane Ücretleri

2019 SGK misafirhane ücretleri Maliye Bakanlığı tarafından 2019’un Ocak ayında belirlenecektir. Büyük ihtimal enflasyon oranına ek bir zam geleceği tahmin edilebilir. Ancak buna rağmen ülkemiz şartları göz önüne alındığında hali hazırda konaklama ücretlerinin hala makul seviyelerde yer alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi bu misafirhanelerden yararlanacak kişilerin de belirli kurallar ile belirleneceğini ekleyelim.

SGK Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

SGK misafirhaneleri içerisinde kalacaklar da yönetmelik ile belirlenmiştir. Kurum çatısı altında çalışmaya devam eden personeller, bu kurumdan emekli olan kişiler ve bu kişilerin tüm aile fertleri ana, baba, çoluk, çocuk fark etmeksiniz buraları kullanabilir. Eğer tesiste imkan varsa diğer kamu kuruluşlarında çalışan kişilerde buralardan yararlanabilir. Ayrıca bu iki listeye de dahil olmayan kişiler tebliğde imkan verildiği sürece hizmetlerden ücret karşılığında rahatça yararlanabilecektir.

2019 SGK Misafirhaneleri Listesi

SGK hizmet binasının ve müdürlüklerinin olduğu her şehirde irili ufaklı bir misafirhane genellikle bulunmaktadır. Bunlar genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha sıklıkla görülmektedir. Uygun fiyatları nedeniyle tatil için ya da işleri gereği seyahat eden kurum personeline her zaman hizmet vermeleri ile bilinirler. Eğer sizde kurum çatısı altında çalışıyorsanız seyahat etmeden önce konaklama işleminizi burada yapmak için önceden bilgi alıp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Paylaş

Son yazılar

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

1 sene önce

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

2 sene önce

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

2 sene önce

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

2 sene önce

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

2 sene önce

Bağkurum Aktif Mi? Sağlıktan Yararlanmak İçin

4b Bağkur kapsamında sigortalı olanların bağkurlarının aktif mi yani açık mı kapalı mı olduklarını öğrenmeleri…

2 sene önce