7143 SGK Yapılandırma Bozulması Nasıl Olur? Yapılandırma Bozulduğunda Ne Yapılmalıdır?

SGK yapılandırma bozulması durumu birçok kişinin borçlarını tam olarak ödemeden bu faydalı durumdan yararlanmasının önüne geçmektedir. 7143 yapılandırma hakkında sitemizde daha önce sizlere detaylı bilgiler aktarmaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında sizlerde SGK, Bağkur ve vergi borçlarınızdan kurtulmanın yollarını gördünüz. Tabi bu yapılandırma sonrasında yapacağınız işlemler sizin kaderinizi belirleyecektir. 7143 SGK yapılandırma bozulma durumuna girmemek için belirli noktalara özellikle dikkat etmek gerekiyor. Şimdi sizlere bu konuların neler olduğunu ve eğer bozulma yaşanırsa ne yapmanız gerektiği hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

7143 SGK Yapılandırmasını Bozan Detaylar

SGK yapılandırma bozulma durumunu yaşamak istemiyorsanız öncelikle ödemelerinize dikkat etmelisiniz. Mutlaka ödemelerinizi gününde yapmalı ve eksiksiz bir şekilde ödemenizi yapmalısınız. Şimdi sizlere yapılandırmayı bozacak detayları maddeler halinde yazalım.

  • Yapılandırma yapıldıktan sonra ödenecek ilk taksiti 31 Ağustos 2018, ikinci taksiti ise 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapmalısınız.
  • Aynı dönem içinde bulunan normal prim borçlarını da senede en fazla iki kez ödememeden kaçınmalısınız.
  • Yapılandırma taksitlerinin senede iki ve daha fazla olacak şekilde ödenmemesi ya da bu ödemelerin eksik bir şekilde yapılması.
  • Eğer taksit ödemesi o ay yapılmamışsa gelecek ay bu tutar ve hesaplanacak faiz tutarının da ödenmemesi durumu yaşanmamalıdır.

7143 SGK yapılandırma bozulması durumunu yaşamak istemiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz. Aylık ödeme tutarınız %10’a oranında eksik yatırıldığı durumlar eksik ödeme olarak kabul edilmediğini de eklemeliyiz.

SGK Yapılandırması Bozulduğu Düşünülürse Ne Yapılmalıdır?

SGK yapılandırması bozulduğunu düşünüyorsanız hemen umutsuzluğa kapılmamanızı tavsiye ederiz. Bu durum yaşandığında ilk yapmanız gereken SGK müdürlüğüne gitmek olacaktır. Müdürlükte tekrar yapılandırmanız hakkında bilgi talep etmeli ve ödemeleriniz de yaşanan eksikliklerden dolayı bozulma olup olmadığını tekrar değerlendirmelerini istemelisiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer ödemeleriniz de bir sorun yoksa bundan sonra ki ödemelerinizin tamamını düzenli olarak yapmaya dikkat etmelisiniz. Eğer ikinci kez bu durum yaşanırsa size devlet tarafından borçlarınızı yapılandırma hakkı tamamıyla ortadan kalmış olacaktır.

7143 SGK Yapılandırma Ödemesi

7143 yapılandırma ödeme işlemlerini ilgili bankalar aracılığı ile yapabileceğiniz gibi isterseniz E-Devlet üzerinden sisteme giriş yaparak kredi kartınız ile de ödemenizi yapabilirsiniz. SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme resimli anlatım konusunu sitemizde bularak ödemelerinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu önemli fırsattan yararlanmaya devam etmek istiyorsanız öncelikle borçlarınızı aksatmadan ödemeye özen göstermelisiniz. Tekrardan yüklü bir borç altında kalmak istemiyor ve devletin sunduğu sosyal haklardan yararlanmak istiyorsanız bu çok önemli olacaktır.

Fikrinizi Paylaşın