7143 Yapılandırma Vergi Borçları Ödemesi Nasıl Yapılır?

7143 vergi borcu yapılandırma olarak resmi gazetede yayınlanarak yasalaşan yasa ile birlikte trafik cezaları, MTV borçları ve öğrenim kredilerinin yapılandırılarak ödemeleri sağlanmış oldu. Torba Yasa olarak bilinen bu yasa ile devlete bu konularda borcu olan birçok vatandaşın daha rahat bir şekilde ödeme yapılması fırsatı sunuldu. Tabi bunun ödemesi yapılabilmesi için ilk olarak yapılması gereken vergi borcu yapılandırma başvurusu yapmak gerekmesidir. İnternet üzerinden rahatlıkla yapılabilecek bu başvuru ile borçlarınızın yapılandırılması için ilk adımı atmış olacaksınız. 7143 vergi borcu yapılandırma konusunda merak ettiklerinizi ve ödemelerin yapılandırmanın ardından nereye ve nasıl yapılacağını da kısaca açıklamaya çalışalım.

7143 Vergi Borcu Yapılandırması Ödemeleri Nereye Yapılır?

7143 vergi borcu yapılandırma ödeme işlemlerinizi farklı şekillerde yaparak borcunuzdan kısa sürede kurtulma şansınız var. Tercih ettiğiniz süre zarfında ödemenizi düzenli olarak yapmanız gereken yapılandırma için farklı ödeme seçenekleri bulunuyor. Başlıklar halinde bunlar şu şekilde sıralanıyor.

  • Anlaşmanın olduğu banka şubelerinden,
  • Vergi Dairesinde ki Veznelerden,
  • İnternet ve Mobil bankacılık hizmetleri üzerinden,
  • Kredi kartı ile internet vergi dairesinden ödeme yapabilirsiniz.

Bunların arasında en kolay ve en hızlı ödeme şeklinin internet üzerinden kredi kartı kullanılarak yapılacak olan ödeme olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizde bu şekilde ödeme yapmayı tercih ediyorsanız kısaca nasıl ödeme yapıldığını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

7143 Yapılandırma Ödemesini Kredi Kartı İle Yapılması

7143 vergi borcu yapılandırma hakkınızı kullandıktan sonra ödemelerinizi kolay bir şekilde kredi kartı ile internet veri dairesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı adımlar halinde sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız.

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Yapılandırma Ödemesi

  • İlk olarak https://intvrg.gib.gov.tr/ adresine giriş yapmalısınız. Açılacak olan ekranda karşınıza çıkacak menüde alt tarafta ki resimde gördüğünüz şekilde bir ekran karşınıza gelecektir. İster e-devlet isterseniz de TC kimlik numaranız ile sisteme rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

  • İki yoldan bir tanesini tercih ettikten sonra ise açılacak olan ekranda Borç Sorgulama ve Ödeme ana menüsüne giriş yapmalısınız. Bu menü altında yer alan Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme linkine tıklamak gerekiyor.
  • Bunu yaptıktan sonra ise 7143 Vergi Yapılandırma ödemenizi kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra kolayca yapabilme hakkına sahip olacaksınız. 2018 vergi affı sayesinde sağlanan bu kolaylıktan faydalananların kullanabilecekleri en kolay yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Vergi Yapılandırması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

7143 Vergi borcu yapılandırmayı yaptıranlar için ilk taksit ödemesi 30 Eylül 2018 tarihidir. Bu tarihe kadar ödemenizi yaptırmanız gerekiyor. Kazanılan bu hakkın devam etmesi için ödemeler bölünen taksit sayısı süresince düzenli olarak yapılacaktır. Eğer iki ay boyunca ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız bir sorun oluşmayacaktır. Ancak taksitlerini en az 2 ay boyunca ödeme yapmazsanız hakkınızı kaybedeceksiniz. Peşin ödeme tercihinden yana hakkınızı kullandıysanız da son ödeme tarihiniz 30 Eylül 2018’tir.

Fikrinizi Paylaşın