Bağkur Yapılandırma Ödeme | RESİMLİ ANLATIM

bağkur yapılandırma ödeme sorgu tipi

İnternetten Kredi kartıyla bağkur yapılandırma ödeme işleminin ayrıca bağkur prim borçlarının da nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Hangi bağkur borçları online ödenir?

En son 2018 7143 sayılı kanunla bağkur borçları ve diğer bir kısım borçların yapılandırılması yapılmış ve borçları olan vatandaşlara kolaylık getirilmişti. Bağkur borçlarını bankaya giderek ödeyebileceğiniz gibi internet üzerinden online ödemeniz de mümkün. Bağkur yapılandırma borçlarını ödeme işlemi de bu şekildedir. İnternet üzerinden online kredi kartıyla nasıl ödeneceğini açıkladık.

6736, 7020 ve 7143 sayılı bağkur yapılandırmaların tümünü online ödemeniz mümkün. İşveren yapılandırmaları ve isteğe bağlı bağkur yapılandırma ödeme işlemi de mümkün.

Online Tahsilat menüsünde artık sgk’ya ait neredeyse bütün ödemeleri yapmak mümkün. Sosyal güvenlik kurumundan vergi dairesine intikali gerçekleşmiş borçların ödemesini de internet vergi dairesinden ödemeniz mümkün.

Bağkur yapılandırma ödeme işlemi

Online bağkur yapılandırma ödemek için e devlet şifrenizin olması gerekir.

Önce https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf sayfasına e devlet şifremizle giriş yapıyoruz.

bağkur yapılandırma ödeme
bağkur yapılandırma ödeme

Açılan sayfada Sorgu Türü: Yapılandırma Tahsilatı seçeneğini seçiyoruz.

Sorgu Tipi: seçeneğinde hangi yapılandırma borcumuzu ödemek istiyorsak onu seçiyoruz.

bağkur yapılandırma ödeme sorgu tipi
bağkur yapılandırma ödeme sorgu tipi

Borç Sorgula butonunu tıkladığımızda aşağıda ödeyebileceğimiz borç taksitleri görülecektir. Taksitlerin başındaki kutucuğu işaretleyerek online kredi kartı ile ödeme sayfasına geçebilirsiniz.

4b Bağkur yapılandırma taksidi ödeme son gün ne zaman

Bağkur yapılandırma işlemi yaparken size ödeme planı verilir. Ödeme planınıza göre 2 ayda bir veya yapılandırmanıza göre aylık ödemeleri yapmanız gerekir. Yapılandırma son ödeme günü içinde bulunduğumuz ayın son günüdür. Online ödemelerde gece vakitlerinde ödeme yapmakta sorun yaşanabilmektedir. Onun için online tahsilat işlemlerinizi gün içerisinde yapmanız daha iyi olacaktır.

Ödemelerinizi yaptıktan sonra online tahsilat sayfasında dekont görüntüleme işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Dekontroların sisteme yansıması bazen zaman alabilmektedir.

Bağkur Yapılandırma Taksitleri Ödenmezse Ne Olur?

Bağkur primlerini 2 ay ödemezseniz sağlık hizmetlerinden sigortanız kapsamında yararlanamayacağınızı bilmeniz faydalı olacaktır. Bağkur yapılandırma taksitlerinizi de 2 ay ödemediğinizde yapılandırmanızın bozulması mümkündür. Yani yapılandır ödeme gecikmesi yapılandırmanızın bozulmasına neden olur.

Daha önce yapılandırma borçlarını ödeyemeyenlerin 28 şubat 2019 tarihine kadar ödemeleri koşuluyla hiç bozulmamış gibi yapılandırmalarını ödemeye devam edeceklerini şu haberimizde açıklamıştık: https://sgkucretleri.com/sgk-7143-gss-ve-prim-borc-yapilandirma-son-odeme-dikkat.html

Bağkur Borçları hangi banka ile yapılır?

Bağkur borçlarınızın tümünü ziraat bankası aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca bankaların yapılandırma menüleri de mevcuttur. Yani ziraat bankasından elden ödeyebileceğiniz gibi bağkur prim borçlarınızı internet üzerinden yapmanız da mümkündür. Bankalar aracılığıyla prim ödemelerinizi otomatik ödemeye alarak nasıl yapacağınızı otomatik ödeme talimatıyla prim ödeme haberimizden okuyabilirsiniz. bağkur yapılandırma ödeme anlaşmalı bankalar ödeme sayfasının altında da görülür. Yani hangi bankaların kredi kartıyla ödeme yapabileceğinizi görebilirsiniz.

2019 Bağkur Primleri Ne Kadar, Bağkur Ödeme 2019

 

Bağkur ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorularınızı yorum alanından bize iletebilirsiniz.

Fikrinizi Paylaşın