Bekçi Maaşları 2019 Yılında Ne Kadar Olacaktır?

2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar?

2019 Bekçi maaşı en çok merak edilen konulardan birisidir. Son yıllarda devlet tarafından en çok istihdamın sağlandığı alanlardan birisi olan bekçiliğe talep giderek artıyor. Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte 2019 yılında 10 bin 500 adet daha yeni bekçi alınacağı duyuruldu. 2016 yılında 8 bin olan bekçi sayısı 2018 yılında alınan 7 bin kişi ve 2019 yılında alınacak 10 bin kişi ile birlikte sayının toplamda 25 bini geçmesi bekleniyor. Sayı bu kadar çok olunca bekçi maaşı en çok sorulan sorulardan birisi haline geliyor.

Bekçi Maaşı Ne Kadar?

2019 bekçi maaşı yıl sonunda açıklanacak rakamların ardından net olarak ortaya çıkacaktır. Bekçi maaşı 2018 yılı itibariyle 3000 TL’nin altında değildir. Bu maaşa ek olarak bekçilere verilen yardımlar ile rakamın daha da yukarı çıkacağını söylemek doğru olacaktır. 2019 yılında maaşlara yapılacak zam ile birlikte bekçilerin ortalama 3500 TL bekçilik maaşı alacağı tahmin edilmektedir. Bu rakama ek olarak her ay verilecek olan çocuk ve aile yardımını da ekleyerek 4000 TL’ye neredeyse yaklaşan bir maaş verileceği söylenmektedir. Tabi bu rakamlar daha tam olarak netleşmemiştir. Evli olmayan bekçiler ile evlenip çocuğu olan bekçilerin alacağı maaşların farklı olacağı da unutulmasın.

2019 Bekçi Çalışma Saatleri

2019 yılında sayıları giderek artacak ve eski yıllarda olduğu gibi düdük çalarak sokaklarda güvenliği sağlayacak olan bekçiler hangi saatler arasında hizmet verilecek merak edilmektedir. Çalışma saatleri bulunan il ve ilçeye göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak başlama saatleri akşam üzere 18 ile 19 saatlerinde olacaktır. İşi bırakma saatleri ise sabah saatlerinde 6 ile 7 saatleri arasında olacaktır. Toplamda 12 saat görev yapacaklardır. Gece bu kadar mesai yapıyor olmaları bir gün sonra dinlenmeleri gerektirdiğini de ekleyelim.

2019 Bekçi Nasıl Olur?

Sizde bekçi olmayı hayal ediyor ve düzenli bir hayatınızın olmasını istiyorsanız öncelikle bekçi olma şartlarını sağlamanız gerekiyor. 2019 çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyenlerin sağlaması gereken şartları maddeler halinde yazmaya çalışalım.

  1. En az lise ve dengi okul bitirmiş olması gerekir.
  2. 30 yaşında olmalı ve bu yaşın üzerindekiler için başvuru yapılamaz.
  3. Herhangi bir hapis cezası almış olmaması gerekir. Hafif suçlar içinse 6 aydan fazla hapis cezası almamış olması gerekir.
  4. Aldığı cezalar arasında irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, dolanlı iflas ve yüz kızartıcı suçlar olmadıktan sonra büyük bir sorun teşkil etmemektedir.
  5. Alkol ya da uyuşturucu bağımlısı olmamalı, bunlar ile ilgili tedavi görmemesi de gerekmektedir.
  6. 2019 bekçi olma şartları arasında daha önce bir polis okulundan atılmamış olmak gelmektedir.
  7. Kaymakamlığa başvuru yaparak müracaatın ilk adımı atan bekçiler doğru şekilde davranarak bulunduğu ilçede ki kadroya atanacaktır.

2019 bekçi maaşı rakamları konusunda yapmış olduğumuz paylaşımlar net bir fiyat vermemektedir. Yapılacak değişikliklerin ardından her bekçinin maaşı farklı olacaktır. Bizim rakamlarımız ortalama olarak sunulmaktadır.

Paylaş

Son yazılar

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

6 ay önce

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

11 ay önce

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

1 sene önce

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

1 sene önce

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

1 sene önce

Bağkurum Aktif Mi? Sağlıktan Yararlanmak İçin

4b Bağkur kapsamında sigortalı olanların bağkurlarının aktif mi yani açık mı kapalı mı olduklarını öğrenmeleri…

1 sene önce