Hangi Hastalığa Yüzde Kaç Rapor Verilir | ONKOLOJİ HASTALIKLARI

Tümörlerin bulunduğu evre ve doku ile organlara verdikleri zarara göre sebep olacağı engellilik durumları farklıdır. Yine tedaviye cevap vermeleri ve vermemeleri de çalışma gücü kaybında farklılığa neden olur. Tümörlerden dolayı yüzde kaç rapor verileceği, hangi oranda engellilik raporu verileceği ile ilgili bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Ayrıca daha önce Damar Hastalıkları rapor oranıGöğüs Hastalıkları ve Akciğer rahatsızlıklarında alınabilecek rapor oranıDeri hastalıkları rapor miktarıEklem rahatsızlıkları ve uzuv eksikliği durumlarında yüzde kaç rapor verileceğiKan ile ilgili anemi, lenf, kemik iliği hastalıklarında rapor oranı ne kadardır?Pankreas, hepatit a, hepatit b, hepatit c, siroz ve karaciğer hastalıklarından alınabilecek hastalık engellilik rapor oranlarıİç hastalıkları guatr, diyet, kalp hastalıkları rapor oranıÜreme organları ve ürolojik hastalıklardan yüzde kaç rapor alınırkarın bölgesindeki hastalıkların rapor oranları , Kulak burun boğaz hastalıkları rapor oranıGöz hastalıkları rapor oranlarıBeyin nörolojik hastalıklarının rapor oranları ile ruh sinir hastalıklarının rapor oranlarınıda liste şeklinde açıklamıştık.

Tümörların Sınıflanması

 

1-İleri klinik evreli (Evre lll ve lV) malign tümörü olan tedaviye cevap vermeyen çalışmayacak durumdaki hastaların Vücut İşgücünden %80’den fazla kaybettikleri kabul edilir.

ll-Çalışabilir koşulu ile :

 

A-Benign Tümörü olan hastalar : Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Çalışma gücü kayıp oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlar olup benign tümöründen dolayı ilave Çalışma gücü kayıbı söz konusu değildir.

B-Malign transformasyon gösteren benign tümörleri : Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Çalışma gücü kayıp oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net %5 ilavesi kadardır.Ancak bu gruptakı hastalar 6 ayda bir yeniden değerlendirilerek malign transformasyon gösterenler veya progresyon gösterecek fonksiyon kaybı değişenler belirlenmelidir.

C-Çalışabilir durumda ve tedaviye cevap veren klinik evreli (Evre l ve ll) malign tümörü olan hastalar: Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Çalışma gücü kayıp oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net %10 ilavesi kadardır.Ancak bu gruptaki hastalar 6 ayda bir yeniden değerlendirilerek, progresyon göstererek klinik evresi ve fonksiyon kaybı değişenler belirlenmelidir.

 

Paylaş

Son yazılar

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

1 sene önce

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

2 sene önce

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

2 sene önce

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

2 sene önce

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

2 sene önce

Bağkurum Aktif Mi? Sağlıktan Yararlanmak İçin

4b Bağkur kapsamında sigortalı olanların bağkurlarının aktif mi yani açık mı kapalı mı olduklarını öğrenmeleri…

2 sene önce