Seçim ücreti yattı mı sorusunu soran binlerce kişi ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde görev alan sandık kurulu ve seçim kurulu üyeleri ile görevli diğer personellerin seçim ücretlerinin ödeneceği tarih netleşti. Seçim ücreti ne zaman yatacak sorusuna YSK gerekli açıklamayı yaparak netlik kazandırdı.

Sandık ücretlerinin Mayıs 2019 tarihine kadar yatmasını bekliyoruz. Siz eğer sandık ücretinizi aldıysanız lütfen yorum alanından aldığınız ücreti ve ilinizi yazın ki diğer ziyaretçilerimiz de faydalansın.

Seçim ücreti yattı mı?

Seçim ücreti yattı mı sorusuna cevap vermeden önce ücretin ödenme süresinden bahsedelim; Seçimde görev alan sandık kurulu, il/ilçe seçim kurulları ücretleri ve diğer görevlilerin ücretleri seçimin yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içerisinde ödenir. Bu da 31 mart 2019 tarihinde yapılan seçim ücretinin 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gerektiğini gösterir fakat 1 Kasım seçimlerinde seçim ücretleri seçimden 40 gün kadar sonra hesaplara geçmişti.

31 mart seçimlerinin ücretlerinin de en geç 15 Mayıs 2019 tarihine kadar ödeneceğini öngörüyoruz.

seçim görevlileri ücretleri 2019 ne kadar?

2019 yılında 31 mart yerel seçimlerinde görev alacak sandık kurulu üye ve başkanlarının eğitim alıp almamaları durumunda alacakları ücret seçim görevi ücreti başlıklı haberimizde açıkladığımız üzere şöyleydi:

31 Mart Seçim görevlileri Ücretleri Şu Şekilde:

Kurs verilen sandık kurulu başkanları 124*4= 496 TL
Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanları 124*3= 372 TL
Devlet memuru olan ve eğitim verilen üye 115*3= 345 TL
Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üye 115*2= 230 TL
Siyasi parti üyeleri müşahit 115*1= 115 TL

Seçim ücretini almayı unuttum nasıl alırım?

Seçim ücretlerinin geç yatırılması bazı görevlilerin seçim görevi ücretini almayı unutmasına neden olabilmektedir. Fakat seçim görevi ücretini almayı unutanlar veya herhangi bir sebeple alamayan kişilerin ödemeleri PTT den mal müdürlüğüne aktarılmaktadır.

Ödemeler daha önceki yıllarda ziraat bankası aracılığı ile ödeniyordu 2019 yerel seçim ücretleri de ziraat bankası aracılığı ile ödenecek. Ödemeler eğer banka hesabınız varsa hesabınıza yatırılacak. Eğer hesabınız yoksa kimliğinizi ibraz ederek de ödemenizi alabilirsiniz.

Ödemeyi almayı unutanların ödemeleri belli bir süre sonra ilçe veya il mal müdürlüğüne gönderilir. Ücretini bankadan çekmeyi unutanlar mal müdürlüklerinden alabilirler.

Seçim Ücreti yattı mı

Seçim görevi ücretini alan var mı ?

Seçim görevi ücreti alan ziyaretçilerimiz ücretlerini çektiklerinde hangi ilden ve ne zaman çektiklerini yorum alanından belirtirse diğer seçim ücreti yattı mı şeklinde merak eden ziyaretçilerimize yardımcı olmuş olurlar. Bizde seçim ücretini alan illeri güncellemelerle bu haberimizde duyuracağız.

 

Seçim ücretleri nereden alınıyor

Seçim ücretleri her il ve ilçede şubesi olması nedeniyle genelde ziraat bank aracılığı ile yapılır. 2019 Mart yerel seçim ücretleri de ziraat bank aracılığı ile yapılacaktır. Ayrıca ziraat hesabı olmayanların PTTden ücret alması da önceki yıllarda mümkündü fakat artık ptt aracılığı ile ödeme yapılmasından yavaş yavaş vazgeçildiğini belirtmek isteriz.

Seçim ücretinden banka kesinti yapar mı?

Seçim görevi ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaz. Banka ile yapılan anlaşma ile bankaların bu seçim ücretinden herhangi bir kesinti yapması engellenir.

 

Recent Posts

Hemen Kredi Veren Bankalar

Hangi banka daha çok kredi veriyor, hangi banka daha fazla seçenek sunuyor ? Bugün bunlara…

1 ay ago

SGK SSK ve Bağkur Prim Borcu Affı 2020 Çıkacak mı? | Borç Yapılandırma

SSK, Bağkur ve isteğe bağlı diğer kapsamlarda sigortalı olanların dört gözle beklediği bağkur ve ssk…

1 sene ago

Çalışmadığı Halde Sigortalı Gösterme Cezası 2019

Emekli olmak için ya da prim gün ve süresini tamamlamak isteyenlerin bazen bir işyerinde fiilen…

2 sene ago

Öğretmenlerin Belleticilik Ücreti 56 Saat Oldu

Değişiklikten Önceki Ücret Bilindiği üzere yurt ve okul pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet başı (24…

2 sene ago

Sskdan Birikmiş Paramı Almak İstiyorum

SSK birikmiş para almak Emekli olma şartlarından yaş şartını taşıyamayan sigortalılar ssk kapsamında ödemiş oldukları…

2 sene ago

Emekli Olduğu Halde Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Emekli olup da çalışanların kıdem tazminatı hakkı Emekli olduğu halde bir işyerinde çalışanlar, emekli çalışan…

2 sene ago